مشاوره پایان نامه رشته مهندسی نفت در مقطع ارشد و دکتری

مهندسان نفت به دنبال کشف نفت یا گاز طبیعی در دنیا می باشند. پس از کشف چنین منابعی با همکاری زمین شناسان و دیگر متخصصین ساختار زمین منطقه و خصوصیت های صخره های حاوی ذخایر و روش های حفاری را تعیین کرده و عملیات حفاری را برنامه ریزی می کنند. آنها به منظور دستیابی به بیشترین میزان نفت و گاز, تجهیزات و مراحل کار را طراحی می کنند. مهندسان نفت جهت شبیه سازی روشهای متفاوت باز یافت، شدیدا به مدل های رایانه ای وابسته اند. چنین مدل هایی توسط محققین در دانشگاه ها در غالب پروژه های صنعتی حوزه نفت یا مشاوره پایان نامه مهندسی نفت نفت ارائه و تجزیه و تحلیل می گردد.

پایان نامه ارشد نفت

مهندسی شیمی شاخه ای از مهندسی است که با گسترش عملیات تولید صنعتی در آنها تغییرات فیزیکی و شیمیایی مواد انجام گیرد سر و کار دارد. مهندسی نفت شامل تمام فعالیتهای تولید و اکتشاف نفت، به عنوان یکی از صنایع در حوزه انرژی است. مهندسی نفت و شیمی در میان سایر رشته های مهندسی منحصر به فرد هستند زیرا مهندسین شیمی و نفت علاوه بر فیزیک و ریاضیات نیاز به فهم دقیق علم شیمی را دارند. همین امر دلیل جدا شدن این شاخه از مهندسی از سایر رشته های مهندسی شده است. از طرف دیگر هر چه صنایع شیمیایی و نفتی بزرگتر وپیچیده تر می شوند به همان مقدار کار مهندسین شیمی و مهندسین نفت قویتر و عمیق تر علمی و تجربی احتیاج پیدا می کند.

مجموعه مهندسی نفت دارای گرایش مهندسی اکتشاف نفت، مهندسی استخراج نفت ـ مخازن نفت، مهندسی استخراج نفت ـ حفاری و مهندسی استخراج نفت ـ بهره‌برداری از منابع نفت می‌باشد.

گرایش های رشته مهندسی نفت

گرايش اکتشاف: جستجوی حوزه هاي نفتي اولين مرحله از بهره برداري نفت می باشد. اين کار بر مبناي لرزه نگاري است. امواج صوتي به زمين فرستاده می شود و با تحليل و اندازه گيري آن به منابع نفتي پي برده می شود. زمين شناسي در اين گرايش اهمیت زیادی دارد.

گرايش استخراج: طراحي ابزار حفاري و انجام عمليات در مناسب ترين شرايط و ارزيابي اثرات تکنولوژي استخراج و حفاری بر محيط زيست و ارائه راه کارهای مناسب براي جلوگيري از تخريب آن از جمله فعاليت هاي اين گرايش است. در اين گرايش بیشتر تلاش بر این است که هزينه استخراج نفت را کاهش و راندمان کار را افزايش دهیم.

گرايش بهره برداري: اکثر مخازن نفت دچار افت فشار می شوند به همين دليل نفت به صورت طبيعي به سطح زمين نمي رسد. در نتيجه حضور مهندسين بهره برداري از نفت لازم و ضروری می باشد.

گرايش مهندسي مخازن: به مقدار نفت در اعماق زمين مي پردازد اينکه چه اندازه نفت و گاز داريم ؟ و چه میزان از آن قابل دسترسي مي باشد؟ و با چه سرعتي مي توان از مخازن نفت و گاز برداشت کرد؟

نرم افزار های رشته مهندسی نفت:

PETREL
ECLIPSE
STREAMSIM
PIPESIM
OLGA
PANSYSTEM

خدمات موسسه همراه شریف در زمینه مشاوره پروپوزال و پایان نامه مهندسی نفت

  • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی نفت
  • نوشتن پروپوزال ارشد مهندسی نفت
  • انجام پروژه های کلاسی رشته مهندسی نفت
  • مشاوره پایان نامه کارشناسی مهندسی نفت
  • مشاوره پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی نفت
  • تحلیل آماری پایان نامه مهندسی نفت
  • نوشتن مرور ادبیات و فصل دوم (2) پایان نامه مهندسی نفت
  • انجام فصل چهار (4) پایان نامه مهندسی نفت
  • نوشتن نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پایان نامه مهندسی نفت

مشاوره پایان نامه مهندسی نفت در موسسه همراه شریف

موسسه همراه شریف فعال در زمینه مشاوره پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری با بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و مشاوره پایان نامه مهندسی نفت بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش مشاوره پایان نامه مهندسی نفت از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

نام، نام خانوادگی

گرایش رشته*

موبایل*

ایمیل

اگر فکر می کنید توضیحات بیشتری در مورد سفارشتان نیاز هست، بفرمایید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *