مشاوره پایان نامه دامپزشکی در مقطع ارشد و دکتری

ما انسان ها در این کره خاکی تنها نیستیم. چرخه حیات بستگی به موجودات زنده بسیاری دارد که وجود هر کدام تضمینی است بر زندگی دیگری و ادامه حیات در کره زمین. حیوانات مهم ترین موجودات برای بقای انسان ها هستند و باید در حفظ و بقای آنان کوشید. حیوانات اهلی بیشترین تاثیر را در زندگی نوع بشر و بقای آن دارند. بشر از دیرباز به این مهم پی برده و پیدایش رشته دامپزشکی گواهی بر این مدعاست. شناخت حیوانات و بیماری های آنان مهم ترین امری است که می توان برای تداوم چرخه حیات به کار گرفت و با مشاوره پایان نامه دامپزشکی می توان به این هدف رسید.

رشته دامپزشکی چیست؟

دامپزشکی از علوم و دانش های شناخته شده تجربی است که یادگیری آن به صورت تئوری کاری مشکل و غیرممکن است. دامپزشکی تخصصی است که علاوه بر دانش علمی نیازمند کسب تجربه عملی است. در رشته دامپزشکی، به بررسی و درمان بیماری های حیوانات و به خصوص حیوانات اهلی پرداخته می شود. البته این رشته فقط مختص حیوانات نیست. چون می دانید که ممکن است بعضی از بیماری های حیوانات به انسان و انسان به حیوانات منتقل شود. بنابراین رشته دامپزشکی یکی از علوم تجربی است که به بررسی بیماری های حیوانات و بیماری هایی که از انسان به حیوان و بالعکس منتقل می شود هم بحث میکند.

پایان نامه دامپزشکی

واحدهای درسی رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی تعداد 224 واحد درسی دارد. این واحد ها به شرح زیرند:

 • دروس عمومی 20 واحد
 • دروس پایه 24 واحد
 • دروس اصلی 89 واحد که 2 واحد آن اختیاری است.
 • دروس تخصصی 49 واحد که 3 واحد آن اختیاری است.
 • دروس بالینی دامپزشکی 10 واحد که 4 واحد آن اختیاری است.
 • کارآموزی در روستا 6 واحد
 • کارآموزی انترنتی 20 واحد
 • پایان نامه دامپزشکی و گزارش تحقیق هم 6 واحد

از کل 224 واحد درسی، 9 واحد آن اختیاری است. دانشجوها موظف اند که حداقل 5 واحد از این دروس اختیاری را انتخاب کنند. بنابراین حداقل واحدهای درسی این رشته 220 واحد است.

دروس اصلی و اختصاصی

اصول تغذیه دام ، آسیب شناسی عمومی ، بافت شناسی ، باکتری شناسی عمومی ، کالبد شناسی پایه ، انگل شناسی و بیماریها ، قارچ شناسی و بیماریهای قارچی ، ویروس شناسی و بیماریها ، ایمنی شناسی و سرم شناسی ، فارماکولوژی ، جنین شناسی ، اصول کالبد گشایی و نمونه برداری ، اصول جراحی و هوشبری.

زبان تخصصی ، بیماریهای متابولیک دام ، بیماریهای اندامهای حرکتی ، بیماریهای طیور ، جراحی عمومی دامهای کوچک ، کلینکال پاتولوژی ، بهداشت و صنایع شیر ، مسمومیت های دام ، بهداشت و بازرسی گوشت ، کنترل کیفی و بهداشتی مواد غذایی ، رادیولوژی دامپزشکی ، بیماریهای درونی دامهای کوچک.

دانشگاه های پذیرنده دانشجو

دانشگاه تبریز ، دانشگاه تهران ، داشگاه شهید چمران ،دانشگاه فردوسی ، دانشگاه شیراز ، دانشگاه لرستان ، دانشگاه زابل ، دانشگاه سمنان. البته تمام دانشگاه ها محدود به این لیست نمی شوند.

بازار کار و آینده شغلی

همان طور که گفتیم، ما انسان ها به کمک دیگر جانداران به خصوص حیوانات به بقای خود ادامه میدهیم. اگر حیوانات بیمار شوند یا هر مشکلی برای آنها به وجود بیاید خود ما هم دچار مشکل خواهیم شد. بنابراین این خیلی مهم است که مشکلات آنها را رفع کنیم. بنابراین در هر جامعه ای به دامپزشک نیاز است. دامپزشکان نقش اساسی در هر جامعه دارند و به همین دلیل است که این رشته بازار کار نسبتا خوبی دارد. گرچه با پیشرفت تکنولوژی و علم، نیاز ما از حیوانات کمتر می شود اما باز هم به آنها نیاز داریم.

موضوع پایان نامه دامپزشکی در مقطع ارشد و دکتری

موضوع پایان نامه دامپزشکی در مقطع ارشد و دکتری

خدمات موسسه همراه شریف در زمینه مشاوره پروپوزال و پایان نامه دامپزشکی

 • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پایان نامه دامپزشکی
 • نوشتن پروپوزال دامپزشکی
 • انجام پروژه های کلاسی رشته دامپزشکی
 • مشاوره پایان نامه کارشناسی ارشد دامپزشکی
 • تحلیل آماری پایان نامه دامپزشکی
 • نوشتن مرور ادبیات و فصل دوم (2) پایان نامه دامپزشکی
 • انجام فصل چهار (4) پایان نامه دامپزشکی
 • نوشتن نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پایان نامه دامپزشکی

مشاوره پایان نامه دامپزشکی در موسسه همراه شریف

موسسه همراه شریف فعال در زمینه مشاوره پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و مشاوره پایان نامه دامپزشکی بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش مشاوره پایان نامه دامپزشکی از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

نام، نام خانوادگی

گرایش رشته*

موبایل*

ایمیل

اگر فکر می کنید توضیحات بیشتری در مورد سفارشتان نیاز هست، بفرمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *